Põnevuskomöödia võtted tehtud

Augustis said Kinoonud Tallinnas purki oma uue mängufilmi "Juhe, kiip ja suitsev kaheraudne".Tegemist on põnevuskomöödiaga, mis juhib tähelepanu ühiskonna ohtlikule sõltuvusele elektroonikast. Katastroofi-filme parodeeriva filmi tegevus toimub päeval, mil elektroonikaseadmed lakkavad tegemast seda, milleks nad on loodud - inimeste teenimisest. Selle asemel püüavad seadmed enda võimu kehtestada, ja nii saab alguse pöörane konfliktide ja tagaajamiste rida.

Film võtab snitti vanakooli põnevus- ja õudusfilmidelt. Nii pole selles kasutatud kordagi rohelise-ekraani-tehnikat (green screeni), samuti pole ka ohtlikes trikkides kasutatud kaskadööre, vaid näitlejad teevad kõik trikid ise läbi. Ulmelised tegelased (elektroonilised masinad) on aga animeeritud erinevates nukufilmi tehnikates.

Filmi inimpeaosades mängivad Tarmo Tagamets (Võru Linnateater), Martin Kõiv (Tartu Vanemuine), Enor Niinemägi ja Veikko Täär. Lavastaja Urmas Nimetu, produtsent-kunstnikud Richard Meitern ja Ragnar Kekkonen, peaoperaator Toms Skele (Läti), animatsioonide lavastaja Erik Alunurm, muud eriefektid Hendrik Proosa.Filmi suured toetajad on Veski Mati (Balti Veski AS), Baltix (Worldline OÜ), Rimi Eesti Food AS, A. Le Coq, Husqvarna ja Andres Maimik.

Lisaks neile tulid projektiga mürinal kaasa A La kostüüm, Baltman, Catapult Films, Electrolux, Estrella, Eve Tartese hambaravi, Gustav Adolfi gümnaasium, Hansab, Info-Auto, Kaitseliit, kohvikud Boheem ja Mauruse pubi, Norde Centrum, Moonary, Olde Hansa, Põhja-Eesti Regionaalhaigla, Päikesekohv, Reaalkool, Riveta võitlusklubi, Tallinna Kaubamaja, Tallinna linn, Tallmac, Tamrex, Ühisteenused, United Motors, Vääna ratsakeskus, Werol (Olivia õlid) ja paljud teised ning veel rohkemad kolmandad.Filmimeeskonna põhituumiku moodustavad Balti Filmi- ja Meediakooli, Kunstiakadeemia, Teatri- ja Muusikaakadeemia, Tallina Pedagoogilisest Seminarist, Tartu kunstikoolide ning Tartu ülikooli tudengid.

"Juhe, kiip ja suitsev kaheraudne" on Kinoonude jaoks esimene tõsisema actioniga film ja esimene, mis nii suures osas üles võetud Tallinnas. Seejuures Tallinna kesklinnas (Vabaduse väljakul, vanalinnas ja Norde Centrumis) tuli luua situatsioon, kus liiklus on välja surnud.

Filmi algse idee pakkus välja Tarmo Teekivi juba kaks aastat tagasi. Ideest võteteni kulus üle pooleteise aasta. Montaazi, arvutiefektide ja helimontaazi järel loodame filmi valmis saada tuleva aasta alguses.

Suured-suured tänud kõigile osalejatele, toetajatele, kaasaelajatele ja -mõtlejatele!


Fotod: Kadi Kerner

Lõppes stsenaristikalaager 05.08.2013
Alustab Kinoonude stsenaariumiklubi 20.12.2012
"Juhe, kiip ja suitsev kaheraudne" esilinastub 31. augustil Tartus 13.08.2012
Tartus taas video- ja filmiring 23.01.2012
"Bändid purki" DVDd 10.11.2001 kell 18 GenKlubis 06.11.2011
Põnevuskomöödia võtted tehtud 02.10.2011
Bändid purki 10.04.2011
Kinoonud uues stereofilmi projektis 11.03.2011
Bändid purki projekti tutvustuspäev 10.04.2011
Üleskutse: saatke lugusid oma sekeldustest elektroonikaga! 18.01.2011
Kinoonude koduleht uueneb 13.11.2010

Viimased uudised

Alustab Kinoonude stsenaariumiklubi

2013 jaanuaris hakkab Tartus koos käima Kinoonude stsenaariumiklubi.

Klu...

"Juhe, kiip ja suitsev kaheraudne" esilinastub 31. augustil Tartus

Kinoonude viimane film "Juhe, kiip ja suitsev kaheraudne" esilinastub Eesti Rahv...

Tartus taas video- ja filmiring

Kinoonude filmiring on noortele vanuses 16-26, kes tahavad ise filme või videoid...

Viimased uudised blogis

ZEBRA Poetry Film Festival - Call for Entries

Videokonkurss"Keskkonnasõbralikud avalikud üritused"

Call for videoblogger at PÖFF